سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
۱۴۰۱/۱۱/۱۶
www.shorakh.com
دومیــــن حــــــوزه علمیـــــــه جهـــــــان تشیـــٌــــع
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
آیت الله اشرفی شاهرودی:

معرفی سیره علمای بزرگ حوزه‌های علمیه، بسیاری از شبهات علیه روحانیت را پاسخ خواهد داد

آیت الله اشرفی شاهرودی در دیدار میهمانان شرکت کننده در کنگره امناءالرسل گفت: هدف حوزه‌ های علمیه قم و نجف و علمای آن ترویج فرهنگ و آموزه های تشیع است و هیچ تفاوتی در هدفشان نبوده و نیست گرچه منهج علمی‌شان متفاوت باشد.

به گزارش خبرنگار دبیرخانه شورای عالی، آیت الله مصطفی اشرفی شاهرودی از علمای حوزه‌ علمیه خراسان در دیدار میهمانان شرکت کننده در کنگره امناءالرسل، در مشهد گفت‌: معرفی سبک و سیره علمای بزرگ حوزه‌های علمیه آثار و تألیفات و فعالیت های اجتماعی آنان پاسخ بسیاری از شبهات علیه روحانیت را خواهد داد.

وی با قدردانی از احیای تراث شیعه توسط دست اندرکاران کنگره امناءالرسل، افزود: به عنوان کسی که آیت الله خرسان را در نجف اشرف می‌شناختم و در زمان حضور 18 ساله ام در نجف از دوستان من بود پس از هجرت از نجف اطلاع دقیقی از آثار این عالم ربانی نداشتم و اینک که موسوعه 46 جلدی ایشان رونمایی شده است به تاثیر وجود این روحانی والا مقام در پاسداری از مکتب‌ تشیع پی بردم.

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان در ادامه با یاد آوری این مطلب که از گوشه‌ و کنار برخی شیطنت ها برای انشقاق بین حوزه‌ علمیه نجف و قم‌ شنیده می‌شود، گفت: به عنوان‌ کسی که کرسی درس حوزه‌ علمیه نجف و قم علمای بزرگ آن مانند امام‌ خمینی و آیت الله العظمی خویی را درک کرده ام اعلام می‌کنم هدف هر دو حوزه‌ و علمای آن ترویج فرهنگ و آموزه های تشیع است و هیچ تفاوتی در هدفشان نبوده و نیست گرچه منهج علمی شان متفاوت باشد.

آیت الله اشرفی شاهرودی خاطرنشان کرد: هنگام عزیمت امام‌ خمینی(ره) به نجف اشرف همه چهره های علمی آن روزگار از کرسی درس خارج ایشان استقبال کردند و در کمال احترام تا زمان حضور امام (ره) این درس و بحث ادامه داشت.

وی با بیان اینکه شناخت منهج علمی عالمان تشیع راه دستیابی به سیره اهل بیت علیهم السلام را آسان می کند، اظهار کرد: نوآوری در فقه مرهون همین شناخت است و تا صاحب نظران آراء یکدیگر را عالمانه نقد نکنند نمی توان انتظار نظریه پردازی در سطح بین‌المللی را داشت و این رسالتی است که کنگره امناءالرسل باید در همه برنامه های خود به آن توجه‌ جدی داشته‌ باشد.


ثبت دیدگاه
هیچ دیدگاهی برای این پست قابل نمایش نمی باشد.