سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
۱۴۰۰/۰۷/۰۶
www.shorakh.com
دومیــــن حــــــوزه علمیـــــــه جهـــــــان تشیـــٌــــع
لقب
پدر محمد رضا
کنیه
تاریخ تولد ۱۳۰۵
وضعیت تاهل متاهل
تاریخ فوت ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
محل دفن

آیة الله حاج میرزا عبدالجواد غرویان در سال ۱۳۰۵ شمسی در شهر نیشابور چشم به جهان گشود. پدرش قاری ممتاز قرآن و دارای سواد فارسی کاملی بود. وی در حدود شش سالگی به مدرسه رفت و در اوان نوجوانی، با توصیه پدر وعلاقه وافر خود، وارد مدرسه علمیه گلشن شد و در این محضر از اساتیدی هچمون مرحوم محمد رضا محقق استفاده کرد.

هجرت به مشهد

ایشان در سال ۱۳۲۴ شمسی در سن ۱۹ سالگی با موافقت پدر به مشهد موافقت نمود واز محضر اساتیدی همچون آیة الله خزعلی و آقای سیدی، ومرحوم ادیب نیشابوری در ادبیات عرب و سید احمد مدرس یزدی در شرح لمعه و شیخ هاشم قزوینی و شیخ علی اکبر صدرزاده و مرحوم آیة الله میرزا مهدی اصفهانی در سطوح عالی کسب فیض نمود. وی در دروس خارج فقه واصول از محضر اساتیدی همچون آیة الله میلانی و میرزا جواد آقا تهرانی و آیة الله شیخ حسنعلی مروارید بهره برد و ودر مدت حضور خود در مشهد و نیز در نیشابور، از تدریس دروس حوزوی غفلت نورزید و دروس سطح را چندین بار تدریس نمود.

وفات

مرحوم آیت‌الله عبدالجواد غرویان، در سن ۸۹ سالگی، در دوم دی ماه ۱۳۹۴ بر اثر کهولت سن و بیماری، به دیار حق شتافت.

در پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب آمده است: بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم؛ درگذشت عالم پرهیزگار جناب حجت الاسلام آقای حاج شیخ عبدالجواد غرویان رحمهالله‌علیه را که سالیان متمادی در جایگاه امامت جمعه‌ی نیشابور خدمات با ارزشی نمودند به مردم انقلابی و مؤمن آن شهرستان و به‌طور ویژه به خاندان گرامی و بازماندگان و نیز دوستان و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض میکنم و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسألت مینمایم.

به اشتراک بگذارید:
  • بازدید: 0
  • 0
  • 0
ثبت دیدگاه
هیچ دیدگاهی برای این پست قابل نمایش نمی باشد.
ارتباط مستقیم با مسئولان
تلفن ثابت:
051-32008497
051-32008118
کد پستی:
9154656386
رایانامه:
shora@mailkh.com
ساعت کاری:
شنبه الی چهارشنبه:

ساعت 7:30 - 14

روزهای پنجشنبه:

ساعت 7:30 - 13

آدرس:
مشهد مقدس، حرم مطهر، بلوار شهید شوشتری، انتهای شهید شوشتری 7، ساختمان شورای عالی حوزه علمیه خراسان
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه خراسان می باشد، استفاده از مطالب وب سایت با ذکر منبع بلامانع است.